Kısa süre önce iOS 13.2’nin final sürümünü yayınlayan Apple, şimdi de iOS 13.3’ün geliştirici betası için düğmeye bastı. Güncelleme hakkında resmi notların henüz yayınlanmadığını ancak ‘İletişim Sınırlamaları’ özelliği ise çok fazla dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde iOS 13.2’nin final sürümü herkese açık olan yayınlanırken Apple, bir hafta sonrasında iOS 13.3‘ün geliştirici betasını yayınladı. Bütün işletim sistemi sürümlerini paralel olarak kullanıcılarına sunarken, beraberinde iPadOS 13.3, tvOS 13.3 ve watchOS 6.1.1’in ilk geliştirici sürümünü de yayınladı.

Gelen bu sürümlerde ise resmi olarak bir güncelleme detay notları yer almıyor. Ancak hata düzeltmeleri olarak geldiği düşünülüyor. Bu bakımdan WWDC 2019 konferansında karşımıza çıkan iOS 13’ün hatalarını giderirken, performans iyileştirmeleri de yapıyor.

Ekran süresi tarafında ‘iletişim sınırları’ seçeneği geldi!

Yayınlanan bu geliştirici hesabında bir diğer dikkat çeken nokta ise Ekran Süresi özelliğine ek olarak İletişim sınırları özelliği oluyor. iOS ve iPadOS’un önceki sürümlerinde Ekran süresi özelliğinde: atıl süre, uygulamanın sınırları ve içerik kısıtlamaları gibi birçok önlem yer alıyordu.

Eğer sizlerde Apple geliştirici hesabınız varsa güncellemeyi hemen indirebilirsiniz. Güncelleme yapmadan önce mutlaka yedek almanız gerektiğiniz belirtelim. Çünkü beta güncellemeler sıkıntılı durumlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz