Salgın döneminde birçok uygulama, markalar tarafından tedbir alınmaktadır. Maske zorunluluğu olduğu bu süreçte markete giderken, ortak toplum alanlarına giderken maske kullanıyoruz. Face ID teknolojisi olan cihazlarda maske taktığımız zaman bizi tanımayabilir. Bu konuda Apple kullanıcılarını düşündü ve iOS 13.5 Beta güncellemesi sayesinde maske taktığınız zaman da Face ID teknolojisini kullanabileceksiniz.

Apple biyometrik kimlik doğrulama sistemi Face ID teknolojisi için engel. Bu sorunu fark eden Apple duruma müdahale etti. Getirdiği güncelleme sayesinde maske takanların da Face ID teknolojisini kullanabilecek. Yeni güncelleme sayesinde cihazın Face ID teknolojisi basit bir şekilde çalışıyor. Apple tarafından salgın döneminde böyle bir teknolojinin getirilmesi, iPhone sahiplerinin beğenisini topladı. Güncelleme birçok kişiyi büyük bir dertten kurtardı.

Ayrıca Apple ve Google tarafından virüs için geliştirilen teknolojiyi daha önceki yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Exposure Notification desteği sayesinde kişi izleme uygulamaları beraber işliyor. Bluetooth özelliği sayesinde bilgi alışverişini gerçekleştirebiliyorsunuz. Çevrenizde oluşan risk faktörlerini görebiliyorsunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz