En son 24 Mart günü iOS 13.4 güncellemesinin ardından Apple iOS 13.5 güncellemesini kullanıcılara sundu. Apple tarafından yazılım geliştirme süreci hareketli geçti ve iOS 13.4.5 test edilirken, korona virüs nedeni ile SDK değişikliği gerçekleşti. iOS 13.5 sürümüne geçiş yapıldı. Apple tarafından sunulan iOS 13.5 güncellemesi ile beraber gelen özellikleri detaylı bir şekilde sizlerle paylaşalım.

iOS 13.5, iPadOS 13.5 ve tvOS 13.4.5 güncellemesi yayınlandı. Daha önce olan yazılarımızda yüz algılama teknolojisinin maske yüzünden algılanmadığını ve bu konuda Apple tarafından güncelleme geleceğinden bahsetmiştik. Apple korona virüs nedeni ile maske takan kullanıcılarını düşündü. Gelen güncelleme sayesinde maske taksanız bile cihaz maske taktığınızı anlıyor ve ekran kilidini açıyor.


Korona virüs nedeni ile mücadele kapsamında Apple ve Google’ın ortak çalışması sonucu ortaya çıkan Bluetooth ile uyarı bildirim API’sı kullanıcılara sunulacak. Bu özellik sayesinde korona virüsüne yakalanan kişinin temas sağladığı kişiler daha da rahat bir şekilde tespit edilecek. Bu özelliğin kullanılması için virüse yakalanan kişinin ve temas ettiği kişilerin bu özelliği kullanması gerekiyor. Bluetooth üzerinden iletişim kurularak uyarılar gerçekleşecektir

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz