iOS 13 kısa bir süre önce yayınladı. Daha önceki yazımızda da iOS 13 ile beraber gelecek olan özellikleri paylaşmıştık incelemek için bu linke tıklayabilirsiniz. Haziran ayından beri iPhone kullanıcıları iOS 13 güncellemesini bekliyordu. 19 Eylül tarihinde iPhone kullanıcılarına sunulan iOS 13, yeni özellikleri ile dikkat çekti. iPhone 6s ve serinin devamına gelen iOS 13 güncellemesini yüklemek istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

iPhone kullanıcıları iOS 13 güncellemesini yüklemek istiyorsanız Ayarlara girin. Daha sonra genel alanına geçiş yapın. Yazılım güncellemesi kısmına tıklayın ve burada bulunan iOS 13 güncellemesini yükleyin. iOS 13 alan iPhone modelleri ise; iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone Xs Max, iPhone XR. iOS 13 güncellemesinin en çok dikkat çeken özelliği ise Karanlık moddur.

Birçok uygulamaya gelen Karanlık mod dikkat çekti ve güncelleme sayesinde gün, ay, yıl gibi kategoriler fotoğraflar alanında daha da belirgin oldu. Eski fotoğrafların daha da belirgin olacağı bu güncelleme sayesinde büyük bir düzenleme geldi. Bazı uygulamalara ise karanlık modun sunulması büyük bir avantaj sağladı. Çektiğiniz fotoğrafın uzaklığını isteğe göre ayarlayabiliyorsunuz. Portre fotoğrafları üzerinde olan hakimiyet daha da arttı.

Düzenleme ekranı sayesinde de videonun yönünü ayarlayabiliyorsunuz. Google Haritaların sokak görünümü özelliği ise iOS 13 ile Apple Haritalar’a geldi. Sokak görünümü aynı zamanda uçak yardımı da alacak bu özelliğin 2019’un sonlarına doğru ABD’ye yayılması bekleniliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz