Apple tarafından bu yıl tanıtılması beklenen iOS 13 işletim sistemi daha önceden olduğu gibi bazı telefonları desteklemeyecek. Peki bu desteklenmeyen modeller hangileri? İşte detaylar…

Apple, her yıl olduğu gibi bu yılda yeni işletim sistemini tanıtacak. Yeni işletim sistemi bu yıl iOS 13 olurken, bazı eski modeller bu işletim sistemini stabil olarak çalıştıramayacağı için destek verilmeyecek. Apple, yeni iPhone modellerini de bu yıl tanıtacak ve yeniden ilgi odağı olacak gibi duruyor. Bu yaz düzenlenmesi beklenen Dünya Geliştiriciler Konferansı yani WWDC 2019‘da tanıtım gerçekleşecek.

iOS 13 güncellemesi desteklemeyen modeller!

Yeni işletim sistemi bazı eski model kullanıcılar için kasma, donma gibi sorunlara yol açabiliyor. Eski işlemciler artık yeni özellikleri tam stabil çalıştıramıyor. Bu bakımdan ısınma, donma kasma olması garipsenmemekte. Eski modellerde bir yavaşlama söz konusu olurken, iOS 13 hakkında yapılan bazı güvenilir kaynakların açıklamasına göre;

iPhone 5 ve 6S Plus modelleri arası bu güncellemeyi alamayacak denilmekte. Ancak bizim tahminimize göre, iPhone 5 ve 6Plus modeline dek bu güncelleme desteği olmayacak. 6S ve üst model kullanıcılar bu güncellemeyi alabilecek.

iOS 13 hangi yeniliklerle gelecek?

Apple bu yıl tanıtacağı yeni iPhone modelleri ve iOS 13 işletim sistemi ile karanlık mod özelliğini ve Dosyalar özelliğini daha fazla geliştirecek. Bunun yanı sıra Siri için yeni yapay zeka algoritması gelecek.

Peki sizler Apple’ın bu yıl ki iOS 13 işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz