Apple’ın WWDC 2020 konferasında resmi bir şekilde tanıtması beklenen iOS 14 işletim sisteminden önce iOS 13 için dikkat çeken bir güncelleme geliyor. Bunlardan en önem teşkil eden konu ise bildirim penceresi ile alakalı oluyor. İşte detaylar…

Reklam bildirimleri görürseniz şaşırmayın!

Apple’ın güncellemiş olduğu App Store kullanımlara göre artık geliştiricilerin bildirim mesajlarına reklam entegre edilebilecek. Bildirimler sizlerinde bildiği gibi kilit ekranı ve bildirim çubuğunda uygulamaların kullanıcılar ile etkileşim sağlamasına olanak sağlıyor.

30 Nisan itibari ile beraber güncellenmiş iOS 13 yazılımında yer alacak. iOS 13 kullanan tüm cihazlarda ve uyumlu uygulamalar ile reklam bildirimi gönderilebilecek.

Sizlerde reklam gösterimlerinden bunalmış ve sıkılmışsanız eğer kullanıcıların bildirimler ile bombardımana tutulması rahatsızlık verecektir. Kullanıcıların bu konuya nasıl bir tepki göstereceği ise merak konusu.

Güncelleme ileri ki dönemlerde ciddi bir sorun teşkil edip etmeyeceği bekleyip göreceğiz. Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz