Son zamanlarda bilinmeyen numaraların çok fazla anket şirketleri gibi bazı alanlarda reklam kampanyaları olarak kullanılmasından dolayı, bilinmeyen numaralar engellemek için birçok alternatif yer alıyor.

GSM kullananlar ise bilinmeyen numaraları direk engelleyebiliyor. Bunla beraber genelde kullanıcıların telefonlarına kurmuş oldukları çağrı engelleme uygulamaları da bu işlemi gerçekleştiriyor.

iOS 13 bilinmeyen numara sorununu artık yok!

WWDC 2019‘da yer alan iOS 13 bilinmeyen numaralar ile artık bir sorun kalmayacak. Bu özelliğin aktif olması ile beraber rehberde yada e-posta üzerinde kayıtlı olan bir numaradan mesaj geldiğinde telefon çalacak.

Bilinmeyen bir numaradan gelen aramalar ise sesli mesaj kutusuna düşecek. Bu bakımdan kullanıcıların herhangi bir adım atmasına gerek kalmıyor. İsteyenler ise sesli mesaj bırakıp tanıtım yapabilir.

Bilinmeyen numaralar için tam anlamıyla bir çözüm olarak gelmiş olsa bile, bazı sorunlar olabilir. Ünlülerin ve sosyal medya kullanıcıları genelde bilinmeyen numaraları açmıyor. Ancak tüm bilinmeyen numaraların engellemenmesi ise size ulaşmak isteyen birçok kişinin amacını boşa düşürüyor. Sizi anneniz veya babanız veya şarjı biten bir yakınız arasa bile, rehberde olmadığı için haberiniz olmayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz