Apple, kullanıcıları memnun etmek için farklı yenilikler getiriyor. Apple tarafından uzun süredir çıkması beklenen bir yenilik artık çıkıyor. Apple tarafından çıkarılacak olan yeniliğe göre, tek cihaz üzerinden iki farklı kulaklığa medya yayını gerçekleştirilecektir. iOS’un yeni sürümü olan 13’te farklı özellikle kullanıcılarla buluşacaktır.

iOS kullanıcılarına gelecek olan yeni özellik sayesinde tek cihaz üzerinden iki farklı Bluetooth kulaklık medya ses aktarımı gerçekleşecek. Yani aynı cihaz üzerinden iki kulaklık sayesinde ses sistemleri karışmayacaktı. Müzik dinlerken aynı zamanda video izlerken sesin yayılacağı iki kulaklık sayesinde birkaç kişi farklı ses dinleyebilecek. Şu an için test aşamasında olan bu özellik, sınırlı sayıda cihazda bulunacak. Bu durum birçok kullanıcı için kötü bir haber olsa da gelecek cihazlar için de sevindirici bir haber oldu.

Şimdilik iOS 13 için ses paylaşma özelliği sadece AirPods, AirPods 2. nesil, Powerbeats Pro cihazları destekliyor. Ses paylaşma özelliğinin iOS 13 ile beraber gelecek olması sevindirici fakat her cihazı desteklememesi de oldukça üzücü bir haber. Ses paylaşma özelliğini destekleyecek olan cihazları merak ediyorsanız aşağıdan takip edebilirsiniz.

Ses paylaşma özelliğini destekleyecek olan cihazlar; iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone XR, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPod Touch (7. nesil), iPad Mini (5. nesil), iPad Air (üçüncü nesil), iPad Pro 11 inç, iPad Pro 12,9 inç ikinci nesil ya da üst grubunda bulunacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz