iOS 13 kısa bir süre önce yayınlandı ve kısa süre olmasına rağmen iOS 13 Jailbreak süreci şimdiden sona geldi gibi görünüyor. iOS kullanıcıları tarafından Jailbreak uzun süredir bekleniliyordu ve Jailbreak süreci beklenenden daha kısa bir süre içerisinde yayınlanacak gibi görünüyor. Bıraktığımız günlerde iOS tarafından checkm8 adında bir açık ortaya çıktı ve iPhone X’e kadar olan bütün modellerde istenilen sürümde Jailbreak yapılabiliyor.

Şu an için geliştirme aşamasında olan bu açık hakkında bir tweet atıldı ve atılan twette sürecin oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi. @checkra1n hesabında yapılan paylaşıma göre iOS 13 yüklü olan bir iPod Touch’a Jailbreak için uygulanması beklenen checkra1n hesabında yüklenmiş olduğu belirtiliyor.

Uygulama ile beraber iOS 13 yüklü iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6S için Jailbreak işlemi geçerli bir hale getirilecek. Test aşamasında olan uygulamanın ne zaman kullanılacağı konusunda da şu an için bir bilgi yer almamaktadır. Uygulama kullanıma sunulunca sizlere tekrar bilgi vereceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz