iOS dünyasında uzun süredir yerini alan Jailbreak, en güncel iOS sürümü için de yayınlama yaptı. Yayınlanan araç sayesinde artık iOS 13 Jailbreak aktif hale geçti. Checkm8 açığını kullanarak hazırlanan Jailbreak aracı sayesinde iPhone 5S’ten iPhone X modeline kadar olan iPhone’larda Jailbreak işlemi gerçekleşiyor. Checkm8 açığı sayesinde Apple A12 işlemcisine sahiplik yapan modeller kadar olan modellerin hepsi iOS versiyonu fark etmeden Jailbreak işlemini gerçekleştirmek mümkün.

Cihazı her açıp kapattığınızda da bu işlemi tekrarlamanız gerektiğini belirtelim. Uzun süredir beklenen Jailbreak ise kısa bir süre önce yayınlandı. Beta olarak yayınlanan araç şimdilik sadece macOS işletim sistemlerinde çalışıyor. Windows ve Linux versiyonları için de herhangi bir tarih yer almamaktadır. Checkra.in sitesinden indirilen aracın kullanımı konusu da oldukça basit. Jailbreak indirildikten sonra çalıştırıp, işletim sistemi üzerinde güvenirlik ayarını gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Cihazı bilgisayara bağlama işlemini gerçekleştirdikten sonra, Start butonuna basarak cihazınızı otomatik olarak Geri Yükleme Modu’na geçirebilirsiniz. Bu moddan sonra da cihazın ekranda görüntülü ve yazılı tuş talimat aracılığı sayesinde DFU moda almanız gerekiyor. DFU moduna girildiği zaman program otomatik olarak tüm işlemleri tamamlayacaktır. Jailbreak işlemi bu adımlar sayesinde biter. Bu işlem sonrasında tek yapmanız gereken de iOS cihazın checkra1n uygulamasına basarak Cydia kurulumunu yapın. Ayrıca bu araç 12.4.1 yüklü iPhone 5S modelini de destekliyor. Bu konu üzerinden merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz