iPhone kullanıcıları tarafından iOS 13 güncellemesi oldukça beğeniliyordu. Beğenilen iOS 13 uygulaması aynı zamanda sorunları da beraberinde getirdi. Bazı kullanıcılar tarafından e-postaların kim tarafından gönderildiği konusunda bilgi yoktur. Mail yani e-posta senkronize etmediği ve okunmamış mail sayılarının gerçeklerini yansıtmadığına dair açıklama yapıldı. iOS 13 Mail uygulamasının tasarımı kullanıcılar tarafından artık beğenilmiyor.

Apple, iOS 13’ten sonra dört güncelleme daha sundu. Bu sorunların tamamı ne kadar giderilse de tasarımsal değişiklik kullanıcıları mağdur etti. Mail uygulaması yeniden tasarıma kavuşurken yanıtla butonunun yan kısmına e-postayı silmeyi sağlayan çöp kutusu butonu eklendi. Kullanıcılar tarafından yanıtla butonuna basarken yanlışlıkla silme kutusuna basılıyor ve çöp kutusuna mail taşınıyor.

Tekrar maili açmak için de çöp kutusuna girmeniz gerekiyor. Bu olayda sevindiren ise yanlışlıkla silinen maillerin geri getirilmesidir. Kullanıcılar tarafından Twitter üzerinden yaşanan sorun Apple’a iletiliyor. Apple tarafından tasarım değişikliği konusunda şu an için bir bilgi yoktur. Apple bu durumu dikkate alıp güncelleme ile tasarım değişikliği sunulabilir. Ancak iOS 14 öncesinde değişiklik yaşanması düşük bir ihtimaldir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz