Kısa bir süre sonra tanıtılacak olan iOS 14, iPhone ve iPad kullanıcılarına neler sunacağı merak ediliyor. iOS 14 güncellemesi 22 Haziran tarihinde kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Etkinlik bu sene sanal olarak gerçekleşecek. Ayrıca beta sürümünün de salgın nedeniyle geç gelebileceğini sizlerle paylaşmış olalım. iOS 14, hakkında olan detayları beraber inceleyelim.

iOS 14 ızgara görünümü yerine uygulamaları bir liste olarak düzenlemesi bekleniyor. iPhone ilk günden beri Apple Maps, Music gibi uygulamaları varsayılan olarak kabul ediyor. Ancak gelen bilgilere göre bu durum iOS 14te değişebilir. Apple Maps yerine Google Maps, Safari yerine de Chrome’u seçebilirsiniz.

iOS 14, çoklu görev işlerini de iPhone’a taşıyabilir. Apple tarafından tanıtılacak olan iPhone 12 Max, şu an olan Max’in büyük ekranı bu yöntemden faydalanabilir. Safari’nin, Google Chrome’da olan benzer çevirilere kavuşması bekleniliyor. Ayrıca bu çeviri işlemini çevrimdışı olarak da yapabileceğiniz gelen bilgiler arasında yerini alıyor. iOS 14 ile beraber Safari’ye yeni işlevler kazandırılacak.

Gelecek olan özelliklerden biri de, mağazada gördüğünüz bir ürün hakkında doğrudan bilgi almanızı sağlayacak. Bu durum sayesinde ürünü internet üzerinden aramanıza gerek kalmayacak. Bu işlevin ise ilk olarak Apple Store ve Starbucks’ta çalışacağı söyleniyor. Fakat daha da genişletilmesi beklentiler arasında yerini alıyor. iOS 13’ün çalıştığı tüm cihazlar iOS 14’te de çalışır hale gelecek. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz