Instagram uygulamasının iOS 14 sürümünde açık ortaya çıktı. Kullanıcılar ana sayfada gezinirken bile kamerayı açık tuttuğu ortaya çıktı. Instagram açığı kapatıyor. Apple, iOS 14 sürümü ile beraber uygulamalara verilen izinlerin edilip edilmediği takip ettiğini belirtti. Fakat bugüne kadar birçok uygulama izin dışına çıkarken yakayalan sürüm firmaları zorlandığını dile getirdi.

Kısa bir süre önce kamera ile herhangi bir işi olmamasına rağmen Instagram uygulamasının kullanıcı ana sayfada gezerken bile kameranın açıldığı gündemde yerini almıştı. Bu konuda birçok tepki geldi ve Instagram da gerekli adımları atıyor. Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram kameranın sürekli açık olmasının bir açık olduğunu ve herhangi bir çalışanın kamera erişme ya da kayıt etme durumunun söz konusu olmadığını paylaştı.

Instagram dışında birçok uygulamanın verilen izinleri suistimal ettiği kendini belli etmişti. TikTok, Reddit gibi uygulamalarda sosyal ağ açıkları arasında. iOS 14 Instagram açığı hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz