22 Haziran’da gerçekleşen etkinlikte iPadOS 14 ve iOS 14’de tanıtıldı. Şimdilik beta erişiminde olan yeni sürümün arasında merak edilen bir konu ise iOS 14’ün öne çıkan özelliklerinin neler olduğu. Bu yazımızda sizlere iOS 14’ün öne çıkan özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Resim içinde resim(PIP) modu. Birçok cihazda bulunan Picture-in-Picture modu, iOS 14 ile iPhone cihazlarda yerini aldı. Bu özelliği FaceTime görüşmeleri yaparken, Safari’de herhangi bir arama da uygulayabilirsiniz.

Özelliklerden biri de gelen aramaların başlık olarak gözükmesi. Herhangi bir arama geldiğinde telefonda farklı uygulama çalıştıramamak can sıkıcı bir durumdu. Gelen güncelleme ile bu özellikle de iPhone cihazlara eklendi.

Diğer bir özellik fotoğraf çekerken video çekmek için QuickTake’i kullanma. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 2020 SE modellerinde QuickTake kamera özelliği sayesinde fotoğraf çekerken mod değiştirmeden video çekimi yapabilirsiniz.
Başka bir özellik üst üste widget’lar. iOS 14 ana ekranına ekleyebildiğimiz widgetler’de birçok özellik bulunmaktatır. Akıllı yığın olarak hali hazırda olan bu özelliği özelleştirebilirsiniz.

Emoji arama özelliği de iOS 14 ile beraber iPhone cihazlarda yerini aldı. Emojiyi aramak için uzun süreniz gidebilir. Birçok emoji olduğu için arasında zor bulursunuz. Emoji arama özelliği sayesinde istediğiniz emojiyi anında bulabileceksiniz.

Son olarak GizlilikTam Konum özelliğinden bahsedelim. iOS 14 öncesi sistemlerde uygulamalara konum izni vermek için üç seçenek bulunuyordu. Şimdi ise tam konum özelliği geldi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz