iOS 7.1.2 güncellemesi iPhone ve iPad kullanıcıları için indirilebilir kılındı. Ancak şu uyarıyı yapmamız gerekiyor ki şimdilik iOS 7.1.2 güncellemesini mobil cihazınıza indirmenizi ve kurmanızı önermiyoruz. Zira söz konusu güncelleme sonrasında çok sayıda kullanıcı birçok sorunla karşılaşmış bulunuyor ve şikayetler belli konularda ağırlık kazanıyor.

iOS 7.1.2 Güncellemesi ile Yaşanan Sorunlar

Karşı Tarafa Ses Gitmiyor: iPhone kullanıcıları iOS 7.1.2 güncellemesi sonrasında yaptıkları aramalarda karşı tarafa ses gitmemesi gibi oldukça hayati bir sorunla karşı karşıya olduklarını bildiriyorlar. Akıllı telefonların günlük yaşamdaki kullanım sıklığını ve aramaların kimi zaman hayati konuları da içerdiği düşünürsek söylediklerinizin karşı tarafa iletilmediği bir görüşmenin hiçbir anlamı olmayacağı ortada.

Wi-Fi Bağlantısının Kendi Kendine Kapanması ve Açılması: Yine söz konusu sistem güncellemesi ile birlikte birçok iPhone ve iPad kullanıcısı Wi-Fi bağlantısının kendi kendine kapandığını ve açıldığını bildiriyor. Sosyal medyada sıkça ifade edilen sorunların ilk sırasında yer alan bu hata ile birlikte kullanıcılar internet paketlerinin yoksa internet bağlantı ücretinin getireceği sürpriz faturalarla yüzleşebilirler.

iOS 7.1.2iPhone Çok Isınıyor: İster iPhone 4 serisi isterse de iPhone 5 serisi olsun kullanıcılar iOS 7.1.2 güncellemesi ile telefonlarının aşırı ısınmasından şikayetçiler. Öyle ki bazı kullanıcılar telefonun patlayacağı korkusunu bile yaşıyor. Aşırı ısınma sorunu ile birlikte bir anda kendiliğinden kapanan iPhone ürünleri de söz konusu rahatsızlıkların bir başka yüzü.

Kendi Kendine Şarj Oluyor: Kimi kullanıcılar da güncellemenin ardından cihazlarının şarj olduğunu sanıyorlar. Aslında durum şarj bilgisinin herhangi bir enerji kanalına bağlı olmamasına rağmen yükselme bilgisi vermesi. Bu da kullanıcıların yanılmalarına neden oluyor.

Sistem Kapanması, Çökmesi ve iOS 6 Ekranı: Birçok kullanıcı iOS 7.1.2 güncellemesi ile birlikte telefonlarındaki işletim sisteminin adeta çöktüğünü ifade ediyor. Asıl ilginç olan ise söz konusu hata ekranında iOS 6 yazması. Sistem göçmesi yaşayanların bir kısmı da cihazlarında yalnızca arama yapabildiklerini ifade ediyorlar.

Tüm bu iddialar Apple gibi dünyanın en iyi şirketlerinden birine ait işletim sistemine yönelik olsa da geçmişte yaşanan iOS güncelleme sorunları hatırlanacak olursa maalesef sürpriz sayılmaz. Buna karşın Apple mühendislerinin söz konusu sorunlarla ilgili hızlı bir şekilde yama çıkarmaları ve iOS 7.1.3 güncellemesi ile söz konusu sorunları acil olarak çözeceklerini umuyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz