iOS 7 Beta 2 sürümü geliştiriciler için iOS 7 Beta yazılımının yeni bir versiyonu olarak hataları onarıyor ve ilk sürümde yer almayan iPad desteğini de beraberinde getiriyor.

Apple, bugün, iOS 7 Beta’nın ikinci versiyonunu çıkardı. 10 Haziran’da geliştiriciler için ilk sürüm olan iOS 7 Beta’yı çıkaran şirket, bu sürümde iPad desteğini de geliştiricilere sunmuş oldu. Yeni sürüm sadece hataları onarmayı ve bazı geliştirmeleri içeriyor. Bu sürümün en önemli yanı iPad desteğinin hem normal hem de Mini modeller için gelmiş olması. Çünkü yazılımın ilk versiyonu yan iOS 7 Beta sadece iPhone ve iPod Touch cihazları için gelmişti. Apple da iPad cihazlar için destek getireceğine söz vermişti.

iOS 7 Beta 2 gelistirici

Bu yazılım, geliştiricilerin bir gizlilik sözleşmesini imzalamasını gerektiriyor. Fakat bu durum, bazı geliştiricilerin ve blogların yeni işletim sisteminin ön incelemesini yayınlamasını engellemiyor. Apple için yeni işletim sisteminin kullanıcılara sunulmasından önce geliştiriciler için sistemin birkaç beta versiyonunu çıkarmak standart bir eylem haline geldi. iOS 6’nın çıkışından önce de Apple işletim sisteminin dört ayrı beta versiyonunu çıkarmıştı.

Belki de 2010 yılında çoklu görevleri getiren iOS 4’ün çıkışına kadar bu sayıda inceleme yoktu. Görünen o ki iOS 7’nin resmi çıkışından önce işletim sisteminde çok sayıda değişiklik gerçekleşecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz