iPhone 5S ile ilgili olası özellikler üzerine düşünürken kendisinden hemen önce çıkan iOS 7 işletim sisteminde yer alan ipuçları da önemli öngörüleri beraberinde getiriyor. iOS 7 Beta 4 isimli sürüm dün akşam saatlerinde indirilebilir kılındı ve içinde sürpriz bir özellikle geldi. Bu sürpriz özellik iPhone 5S’in sahip olacağı yeni bir özelliği işaret ediyor olabilir.

iOS 7 Beta 4 işletim sistemini oluşturan kodlar arasında yer alan ve BiometricKitUI adını taşıyan bir klasör bulunuyor. Bu klasörün içindeki kodlara baktığımızda söz konusu yazılımla birlikte iPhone akıllı telefonlarda biyometrik algılayıcı özelliğine kavuşulduğunu görebiliyoruz. Bu özellik bir süredir beklenen parmak izi okuma yeniliğinin bir habercisi olabilir.

ios 7 beta 4 parmak tam

Böyle bir yazılım yeniliğinin gelmesi durumunda iPhone 5S’in yanı sıra iPhone 5’in de bu özelliğe sahip olması beklenebilir. Zira söz konusu özellik temel olarak yazılım odaklı. Bununla birlikte Apple’ın bu tür beta işletim sistemi sürümlerinde benzer denemeler yaptığını biliyoruz. Yani beta sürümde yer alan bir özellik son sürümde yer almayabiliyor. Gelecek günler Apple’ın bu parmak izi okuma özelliği denemesinin testten öte bir konuma gelip gelmeyeceğini de gösterecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz