iOS 7 Jailbreak ünlü hacker evad3rs tarafından yayımlandı ve biz de sitemizden bu haberi size “iOS 7 Jailbreak Çıktı” başlığıyla duyurduk. Bu sürümün Mac OS X ve Windows OS için de kullanılabilir olduğunu belirtelim. iOS cihazlarınızın kontrolünü tamamen elinize almanızı sağlayan bu yöntem için [highlight]http://evasi0n.com/ [/highlight] bağlantısına tıklayarak gerekli yazılımı indirmeniz gerekiyor. Bu işlem son derece riskli olduğundan eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız mutlaka işlem basamaklarını izlemelisiniz.

Bu yazımızda sizin için iOS 7 Jailbreak işlemini nasıl yapacağınızı açıkladık.

[highlight]Adım 1:[/highlight] Öncelikle cihazınızdaki verileri iTunes ya da iCloud bulut depolamayı kullanarak mutlaka yedekleyin. Eğer jailbreak işlemi sırasında bir şeyler ters giderse verilerinizi kaybetmemiş olursunuz.

ios 7 jailbreak

[highlight]Adım 2:[/highlight] Kilit parolanız bazı sorunlara yol açabileceği için bunu devre dışı bırakmanız gerekiyor.

[highlight]Adım 3:[/highlight] evasi0n tamamlanıncaya dek tüm iOS ve iTunes ile ilişkili görevlerden uzak durun. İşlem boyunca cihazınıza müdahale etmemeniz cihazınızın yararına olacaktır.

[highlight]Adım 4:[/highlight] Eğer herhangi bir aşamada işlem tıkanırsa programı yeniden başlatmanız sorun yaratmaz. Gerekli olduğunda güç ve ana sayfa tuşlarına birlikte basarak cihazı reboot edebilirsiniz. Sonra jailbreak işlemine yeniden başlayabilirsiniz.

Uyarı: iOS 7 işletim sisteminde Air güncellemelerinin sorun yarattığı ve jailbreak işleminin çökmesine neden olduğu bilinmektedir. Bazı cihazlar Apple Boot logosunda donmaktadır. Bu sorun onarılana dek lütfen iOS 7.0.4 ile çalışan cihazlarda jailbreak yapmadan önce verilerinizi iTunes ile yedekleyin.

Sorularınızı yorum bölümünden aktarabilirsiniz.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz