iPad için iOS 7 işletim sisteminin beta sürümü resmi olarak dağıtılmıyor. Hatta Apple tarafından düzenlenen WWDC 2013 etkinliğinde sadece iPhone ile sunum yapılmış ve iPad modellerinin sadece isimleri geçmişti.  Ancak Sonny Dickson isimli bir teknoloji sever iPhone için iOS 7 beta sürümünü kırarak iPad üzerinden kullanmayı başardı ve ekran görüntülerini paylaştı.

Bildirim Merkezi

ios 7 ipad mobil13

Paylaşılan ilk ekran görüntüsünde yeni bildirim merkezini görebiliyoruz. Bilindiği üzere söz konusu bölüm cihazın ayarlarını değil sadece bağlı bulunan servislerden gelen bildirimleri ve takvim bilgilerini içeriyor.

Kontrol Merkezi

ios 7 ipad mobil13 9

 

Bir diğer ekran görüntüsüyse iOS 7ile birlikte gelen yeniliklerden biri olan kontrol merkezine ait. Bu alandan kolay ve hızlı bir şekilde birçok temel ayara müdahale edilebiliyor. Bu ekran görüntüleri iPad üzerindeki iOS 7’nin kontrol merkezinin biraz daha yatay olduğunu ve tasarımın bu şekilde gerçekleştiğini gösteriyor.

Yeni Klavye

ios 7 ipad mobil13 7

Söz konusu ekran görüntülerinde iPad’in yeni sanal klavyesini de görebiliyoruz. iOS 7 üzerinde “Türk Lirası” simgesinin olacağını ve ürünü Türkçe kullanacakların klavyelerinde “TL simgesi”nin de yer alacağını belirtelim. iPad’in yeni klavyesine baktığımızda tasarımın Windows 7 ve Windows 8 üzerinde yer alan sanal klavyeye bir hayli benzediği dikkatimizi çekiyor.

Yeni Safari

ios 7 ipad mobil13 6

Oyun Merkezi

ios 7 ipad mobil13 3

Haritalar

ios 7 ipad mobil13 8

iOS 7 Ayarlar Ekranı

ios 7 ipad mobil13 5

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz