iOS 8 Beta 3, Apple tarafından dün gece saatlerinde indirilebilir kılındı. 2 Haziran’da tanıtılan yeni iOS işletim sisteminin sonrasında gelen üçüncü ek güncelleme olma özelliğini taşıyan iOS 8 Beta 3, beraberinde bir beta sürüme göre çok sayıda iyileştirme ve düzenleme barındırıyor.

Daha hızlı ve etkileyici bir işletim sistemi deneyimi sunmak isteyen Apple, iOS 8 ile birlikte bunu amacını büyük oranda başaracak gibi görünüyor. Zira teknoloji devinin söz konusu yazılım üzerinden çok titiz çalıştığı adeta her gelen beta güncellemeleriyle doğrulanıyor.

iOS 8 Beta 3 ile Gelen Özellikler ve İyileştirmeler

Find My Friends özelliği iOS 8 Beta 3 bünyesinde kullanıcılara sunuluyor. Adından da anlaşılacağı üzere “Arkadaşlarımı Bul” şeklinde çevrilebilecek bu özellik ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları ihtiyaç halinde arkadaş listelerini bir iCloud hesabı üzerine aktarabiliyor ve erişebiliyorlar.

iCloud Drive kullanımı bu yeni güncellemede daha çok teşvik ediliyor. Öyle ki Apple, kullanıcılara bir pencere çıkarıp iCloud Drive deneyimine davet etmekten kaçınmıyor. WWDC etkinliği ile birlikte tanıştığımız bu yeni hizmet her ne kadar şu anda tam performansla çalışmasa da Apple tarafından önem kazanacak alt hizmetlerde biri olmaya aday.

icloud drive

Hemen aşağıdaki görsellerde iCloud Drive üzerinde gerçekleşen düzenleme sonrasındaki güncel durumu görebilirsiniz.

icloud drive ayarlari settings

Handoff özelliğini aktif kılmak ya da pasif kılmak yeni gelen seçenek tuşu ile mümkün. Ayarlar bölümünde yer alan bu seçenekle birlikte iCloud üzerinden etkileşim kuran iOS ve OS X işletim sistemleri kullanan cihazlar arasındaki çalışmayı durdurup başlatabiliyorsunuz.

handoff

QuickType Keyboard yani iOS tanıtımında büyük ilgi gören “QuickType Klavye” üzerinde bazı yenilikler söz konusu. Bu yenilikler arasında dikkat çekeni ise doğrudan bu özelliğin kapatılıp açılabilmesi konusunda kullanıcılara bir tercih sunulabilmesi.

iOS 8 Beta 3 ile birlikte beyazlı grili üç yeni duvar kağıdı geliyor.

Hava Durumu uygulaması üzerinden birtakım iyileştirmeler mevcut. Söz konusu iyileştirmeler sonrasında hava durumu verileri daha derli toplu bir şekilde sunuluyor.

App Analytics özelliği de iOS 8 Beta 3 sonrasında gelen yeni özelliklerden. Bu uygulamanın yani “Uygulama Analizi” uygulamasının aktif olup olmayacağı kullanıcıya bırakılırken, söz konusu uygulama ile uygulamalara dair detaylı istatistikler ve hata raporları gözler önüne seriliyor.

app analytics

Fotoğraflar konusunda da isim düzenlemesi de dahil olmak üzere bazı iyileştirmeler söz konusu. Buna göre söz konusu uygulamanın adı “Paylaşılan Albümler” olarak değiştirildi.

Mesajlar bölümünde yapılan değişiklik olarak ses ve video mesajların tutulup tutulmayacağına yönelik bir seçenek göze çarpıyor.

mesajlar iOS 8 Beta 3

Görünen o ki iOS 8 Beta 3, üzerinde oldukça çalışılmış bir sürüm olarak meraklı iPhone ve iPad kullanıcılarının ilgisini çekebilecek özelliklerle birlikte geliyor. Ağustos ayına kadar Apple tarafından yeni bir iOS 8 Beta güncellemesi gelme ihtimalinin olduğunu da belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz