Sürekli olarak yeni cihazların üretildiği ve geliştirildiği akıllı telefon piyasasında artık telefonların kullandığı işletim sistemleri de en az tasarım ve donanımları kadar etkili. Çünkü kullanıcılar artık rahatlıkla kullanabileceği yada ihtiyaçlarını giderebileceği bir mobil işletim sistemi ile işlerini halletmek istiyor.

Kullanıcıların cihazı tercih etmesindeki nedenlerin sıralandığında işletim sistemleri üst basamaklarda bulunuyor. Estetik açıdan güzelliği, donanım açısından hafızası, kamera kalitesi, işlemci hızı ne kadar önemliyse rahatlıkla kullanılabilir bir mobil işletim sistemi de akıllı telefon satın alırken o kadar önem arz ediyor.

Kullanıcıların verdiği önemleri dikkate alan geliştirici firmalar, sürekli olarak mobil işletim sistemlerini geliştiriyor ve yeni güncellemelerle kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği bir sistem oluşturuyor.

Apple imzalı iOS işletim sistemi de kullanıcılar tarafından sevilmesine rağmen durmadan mesai yapan geliştirici firma sonbahar aylarında kullanıma sunacağı iOS 8 için çaba sarf ediyor. iOS 8 işletim sisteminin daha önce 3 adet betası yayınlanırken şimdi de 4. betası geliştiriciler için yayınlandı.

iOS 8 Beta 4‘ün kullanılması ile eski sürümleriyle arasındaki değişiklikler, yenilikler ve özellikler fark edilmeye başlandı.

ios 8 beta 4

iOS 8 Beta 4 Özellikleri Nelerdir?

Apple imzalı iOS işletim sisteminin 4. betasında genele yönelik işlevsel ve görsel değişimler yer alıyor. Genel olarak yapılan düzenlemelerin yanı sıra spesifik olarak iyileştirmeler yapılmış ve var olan hatalar giderilmiş. Kişisel ayarlar, kontrol merkezi, menü gibi bölümlerde bir çok farklılık yapılırken animasyonlarda da bir kısım değişiklikler yeni beta sürümünde bulunuyor.

Kullananların oldukça memnun kaldığı iOS 8’in 4. beta sürümü tam olarak kullanıcı talepleri değerlendirilerek ele alınmış ve geliştirilmiş. iPhone kullanıcıları sonbaharda sunulacak olan iOS işletim sisteminin yeni modeli iOS 8’i sabırsızlıkla bekliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz