Sürekli olarak geliştirilen ve yeni modeller eklenen akıllı telefon piyasasında firmalar marka kalitelerini daha yukarılara taşımak için fazladan mesai yapıyor. Hali hazırda sektörde liderliğini koruyan firmalar dahi eski cihazlarına güncelleme getirerek ve imzalarını taşıyan yeni cihazları piyasaya sürerek güncelliğini koruyor ve kullanıcıların tek lokomotifi olmak istiyor.

Akıllı telefon sektörünün lider şirketlerinden Apple, yeni cihazı iPhone 6 için hazırlıklarını yavaş yavaş tamamlarken mobil işletim sistemi iOS 8 için yeni bir beta sürümü daha yayınladı. iOS 8 beta 5 ile yeni özelliklerin yanı sıra ve var olan çeşitli fonksiyonlarda geliştirmeler göze çarpıyor. 2 Haziran tarihinde ilk olarak yayınlanan beta sürümdeki mevcut hataları düzeltmek için de çalışmalar yapıldığı görülüyor.

Yeni beta sürümü ile iOS işletim sistemi, gelen diğer beta yazılımları gibi daha hızlı ve düzenli bir telefon kullanım keyfini sunmak için çeşitli fonksiyonlar barındırıyor. iOS 8 beta 5 yazılımı ile gelen çeşitli yenilikler kullanıcıları tatmin eden cinsten. Pek çok kullanıcı arayüzü de yeni beta yazılımı ile iOS 8 mobil işletim sistemli telefon sahiplerine sunulmuş.

Apple’ın iOS 8 için çıkardığı yeni beta sürümü ile gelen sağlık uygulaması Spirometre verilerini topluyor. Akciğer fonksiyonları Spirometre ile ölçülürken nefes alış verişlerde havanın hacmi ve akış hızı da takip ediliyor. Bunun yanı sıra uygulamaya çeşitli yenilikler ve özellikler de getirilmiş.

iOS 8 beta 5 sürümünde mevcut bir diğer özellik ise SMS Relay. Bu uygulama,kullanıcılara telefonda kayıtlı numaraların MacBook‘ta  SMS Relay için kullanılıp kullanılmayacağını soruyor. OS X Yosemite ve iOS 8 arasında aracıgörevi gören SMS Relay, Continutiy‘nin özellikleri arasında bulunuyor.

ios 8 beta 5 surumu yayinlandi

Fotoğraflar uygulaması da iOS 8 beta 5 sürümü ile birlikte güncellendi. Bir bildirim ile kullanıcılar fotoğrafların en son ne zaman iCloud ile senkronize edildiğini görebiliyor. Sürümde iCloud fotoğraf ayarları içerisinde var olan bir seçenek sayesinde fotoğrafların iCloud içerisinde tam çözünürlüklü bir şekilde saklanmasına olanak veriliyor. Ayrıca iPhone‘da bu cihaza göre iyileştirilmiş sürümlerin saklanması da depolama kapasitesinde tasarruf etmeyi sağlıyor.

Beta sürümünün getirdiği yeni özellikler arasında yeni iCloud ikonları, Wi-Fi arama desteği, klavyede metin tarihlerinin açılması, yeni duvar kağıdı ayarları bulunuyor. Yeni ayarlamalar ile artık ekran parlaklığının ayarı, Ekran ve Parlaklık bölümünden düzenleniyor.

iOS 8 İçin Yeni Beta Sürümleri Yayınlanacak mı ?

iOS 8’in final sürümünün Eylül ayında gelmesi beklenirken Apple, iki üç haftada bir yeni bir beta sürümü ile nabız yokluyor. Final sürümünün çıkacağı tarih tahminleri göz önünde bulundurulduğunda kullanıcıların bir kaç beta sürümü ile daha buluşturulacağı öne sürülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz