iOS 9.3 Beta 1 sürümü geliştiriciler için yayınlandı. iPhone, iPad ve iPod kullanıcılarını kapsayan ancak sadece geliştirici hesabı olan kişilerin indirebildiği güncelleme ile birlikte Apple’ın sıradaki adımlarını görebiliyoruz.

Bir yandan iOS 9.2 için iyileştirme çalışmaları gerçekleştiren Apple, diğer yandan da söz konusu işletim sisteminin bir sonraki adımında neler olacağına dair araştırmalarını ve geliştirmelerini sürdürüyor. Bu geliştirmelere dair sıradaki somut örnek ise iOS 9.3 Beta 1 sürümü oldu. Yalnızca geliştirici kimliğine sahip olan kişiler tarafından indirilen bu sürüm için belli model cihazlara sahip olmak gerekiyor.

iOS 9.3 Beta 1 Güncellemesi Alabilecek iPhone, iPad ve iPod Modelleri

iPhone 4S ve sonrasında üretilmiş olan iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus ile iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4 ve iPod Touch 5 modelleri ilgili güncellemeye terfi edebilecek modeller.

iOS 9.3 Beta 1 Güncellemesi ile Gelen Özellikler ve Yenilikler

Güncelleme özellikle de Apple Watch kullanıcıları için sevindirici yenilikleri beraberinde getiriyor. Bu işletim sistemi sayesinde bir iPhone ile birden fazla Apple akıllı saat eşlenebiliyor. Her ne kadar Apple akıllı saatler çok yaygın olmasa da ilerleyen dönemlerde bir evde birden fazla akıllı saat olabileceği yani Apple Watch olabileceğini düşünecek olursak bu iyileştirmenin daha çok uzun vadeli bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.

iOS 9.3 Beta 1 indir - yukle

Güncelleme ile birlikte eğitim dünyasına yönelik de bir adım atıldığını söyleyebiliriz. Zira iPhone ya da iPad üzerindeki bir uygulamayı birden fazla kullanıcı kullanabilir kılınıyor. Bu sayede özellikle de gruplar halinde gerçekleşen eğitimlerde birden fazla kullanıcı aktif olarak yer alabiliyor.

Son olarak iOS 9.3 Beta 1 güncellemesi kapsamında birçok iyileştirme sunulacağını da söyleyebiliriz.

iOS 9.3 Beta 1 Güncellemesi Nasıl İndirilir ve Yüklenir?

iOS 9.3 Beta 1 indir işlemi için geliştirici hesabına sahip olmalısınız. Bunun için de güncellemenin kurulacağı cihazda UDID kaydı olmalı ve Apple geliştirici sayfasından indirme işlemini başlatılmalı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz