Akıllı telefonlar, içerisinde barındırdığı teknolojinin ve bilişimin son model özelliklerini en nitelikli şekilde kullanan cihazlar. Aslında masaüstü ve dizüstü bilgisayarları da bu konuda esgeçmemek gerekirken son dönemin vazgeçilmez cihazı olması dolayısıyla akıllı telefonlar herkesin gözdesi. Fonksiyonelliği sayesinde her türlü işlevi rahatlıkla gerçekleştirebilirken tasarımıyla, estetikliğiyle dış görünüşe katkı sunar. Keza performans bakımından sunduğu tatminiyet üst düzey uygulamaları, oyunları çalıştırırken hissettiğimiz yegane duygu. Yine grafik seviyelerinin en zorlu olanlarını bile rahatlıkla çalıştırırken bizlere görsel boyutta da önemli zevk sunar. Eğer video ve fotoğraf çekme konusunda tutkulu bireylerseniz de severek kullanacağınızdan kuşku duymayacaksınız. Yüksek megapiksellerle üst segment lenslerle birleşince ortaya profesyonel düzeyde işler çıkıyor. Kısacası sanatsal veya işlevsel her türlü boyutta kendisinden faydalanıyoruz. Dolayısıyla verdiğimiz etiket fiyatları bizlere ilk etapta fazla bile gelse sonradan kullanmaya başlayınca ve getirilerinin farkına varınca fiyat – performans oranıyla mutlu ediyor. iOS ve Android tabanlı seçim yapmanız gerekirken de bilgilerinize, arkadaşlarınızın tecrübelerine göre hareket etmekte fayda var. Neredeyse her gün yeni bir özelliğin güncellendiği düşünülünce iki seçenek de istediklerinizi yerine getirecektir. Örneğin artık iOS tabanlı cihazlarda Gmail heasplarınıza gelen veya gönderdiğiniz e-postalar için yazdırma imkanınız var.

Öğrencilerle beraber beyaz yaka kesimindeki çalışanların kağıtlarla, yazıyıcıyla, e-postalar ile işi baya bir oluyor. Zira teori ve kağıt üzerinden ilerlemesinden kaynaklı dosyalama ve iletişim çok önemli. Şirket içi iletişim ve çevremizdekilerle iletişimi çoğu zaman mail yoluyla sağlarken Gmail bu noktada fazlaca işimizi görüyor. Kolay ve basit arayüzü, üst düzey işlem hızı sayesinde tatmin ederken Google imzalı olmasıda hepimize güven veriyor. Neticede ne kadar uzun süre kullanıyor olursanız olun size sorun çıkartmayacağından emin olabilirsiniz. Bilgisayar kullanıcıları zaten halihazırda her türlü meyvesinden faydalanabilirken mobil kullanıcılar için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Tüm programlarda ve sistemlerde olduğu gibi bilgisayardan telefona geçişte bütün şeyleri birebir entegre etmek oldukça zor. Yeni tasarımlar, kodlamalar gerekirken yavaş yavaş zaman geçtikçe bilgisayarlardaki tüm özelliklere sahip oluyoruz. Gmail e-postalar yazdırma konusunda da nasıl yazdırılır sorusuna ancak cevap bulabildik.

ios-gmail-e-postalar-yazdirma

iOS Cihazlarla Gmail’deki E-Postalar Nasıl Yazdırılır?

Özellikle iOS cihazı sahibiyseniz kendisine özgü yapısından kaynaklı her işlemi istediğiniz gibi yapamıyorsunuz. Eğer konu farklı araçlarla bağlantı ve operasyon gerçekleştirmekse kesinlikle destek almak durumundasınız. AirPrint veya Google Cloud Print kullanarak gerçekleştirebildiğiniz yazdırmanın adımları hemen aşağıda.

Öncelikle yazıcıyla telefonu eşleştirmek gerekiyor. Bahsettiğimiz AirPrint, Google Cloud Print seçeneklerinden eşleştirmeyi yaparken hangisini seçtiyseniz mailleri de o uygulamayı kullanarak yazdırın.

Gmail uygulamasını son sürüme güncellemediğiniz taktirde yazdıramayacaksınız. Çünkü yeni bir özellik olduğundan dolayı sadece son sürümü yüklemiş olanlar faydalanmakta.

Yazdırmak istediğiniz mailde yeni bir ileti açarken işlem çubuğundaki sağ üstten Diğer Seçenekler’e tıklayın ve Tümünü Yazdır deyin. Hangi uygulamayı seçeceğiniz bir ekran karşınıza çıkınca yazıcıyla telefonu eşleştirdiğiniz uygulamayı seçin. Ardından iletinin tamamını veya belirlediğiniz bölümünü yazdırabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz