Son zamanlarda Apple cihazlarına ait olan iOS işletim sistemlerinde Facebook uygulaması kaynaklı problemler ortaya çıkmaya başladı. Facebook uygulamasından kaynaklanan problem cihazlarda ki Spotify gibi uygulamalarında açılmasında bazı sorunlar yaratmaya başladı. Öncesinde hemen açılan uygulamalar Facebook kaynaklı sorun yüzünden 6. yada 7. denemeden sonra açılmaya başladı.

iOS’larda ki Facebook kaynaklı sorun nedeniyle bu markaya çok sayı da şikayet mailleri gelmeye başladı. Bu şikayetler nedeniyle açıklama yapan Apple ise hatanın Facebook kaynaklı olduğunu bildirdi. Bunun üzerine ise en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook bu konu ile alakalı araştırmalar yaptığını ve problemin ana kaynağının Hata FB SDK Core Kit ile alakalı olduğunu duyurdu. Buna ek olarak Facebook bu problemin Türkiye dışında ki pek çok ülke de yaşanmaya başladığını da belirtti.

Problemi çözmeyen çalışan Facebook ekibi tarafından bu sorunun çözülme tarihi net olarak verilmese de bu problemin yakın zamanda yayınlanan bir güncelleme ile çözüleceğini tahmin etmekteyiz. Ayrıca belirtelim ki iOS 14’ün açık betası da yayınladı. Yeni işletim sistemi kullanıcıları tarafından test edilmeye başlandı. Yeni işletim sisteminde ki özelliklere bakacak olursak widgetlar ve daha birçok şey de çok fazla yeni özellik bulunuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz