İOS için Facebook Messenger artık iki kat daha hızlı, dörtte biri boyutununa düşürüldü!

Facebook, iOS için Messenger uygulamasını sıfırdan yeniden oluşturdu. Şirket, geçen yıldan beri kodun yeniden yazılması üzerinde çalışıyor ve buna Project LightSpeed ​​adını verdi. Bu size birincil sürücünün ne olduğunu söylüyor: uygulamayı daha hızlı hale getirmek için.

Facebook, lansmanının eskisinden iki kat daha hızlı olduğunu ve aynı zamanda boyutun sadece dörtte biri olduğunu söylüyor. Şirket, mesajlaşma uygulamalarının hızlı bir şekilde yüklenmesinin inanılmaz derecede önemli olduğunu fark etti, çünkü insanlar bunları günde sadece bir veya iki kez değil, yüzlerce kez düzinelerce açıyor.

Uygulama şimdi de daha basitken, “zengin özelliklere sahip” Facebook mühendislerinin daha iyi deneyimler geliştirmesi daha kolay. Kişi listesi 40 sürümden uygulamada sürekli çalışan bir sürüme indirildi.

Messenger’ın çekirdek kodu 1.7 milyon satırdan 360.000’e düşürüldü, bu da şimdi daha hafif ve daha duyarlı olduğu anlamına geliyor. Yeniden oluşturmanın bir parçası olarak, adlandırılmamış bazı özellikler geçici olarak kullanılamıyor olabilir, ancak yakında geri dönmeleri gerekir.

Messenger’ın bu yeni sürümü, Facebook’un gelecekte mesajlaşma uygulamalarını birleştirme vizyonunu yerine getirmek için de temel oluşturuyor .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz