iPhone kullanıcılarının sık olarak karşılaştığı durumlardan biri de çökme sorunudur. Android işletim sistemi ile kıyasladığımız zaman iPhone cihazların hata oranı daha da düşük. Ancak iPhone bu konuda hatasını düzeltemiyor. Apple’ın destek formu çok etkin bir şekilde ilerlediği için yaşanan sıkıntılar hızlı bir şekilde hallediliyor ve güncellemeler hızla yayınlanıyor.

Fakat iPhone cihazlarda iOS uygulamanın çöktüğüne dair şikayet fazlasıyla artıyor. Bu yazımızda da iOS uygulamanız çöktüğünde ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olacağız. iPhone cihazınız tepki vermiyor ve tuşlara basmanıza rağmen çalışmıyorsa bu durum iOS’un çökmesiyle alakalıdır. Cihazınızın kapatma tuşuna basıyorsunuz ve kapanmıyorsa bu durumda yapmanız gereken, kapatma tuşu ve güç tuşuna uzun süre basılı tutmak olacaktır. Cihaz açılana kadar basılı tutun ve daha sonra bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

Bu sorunu sık olarak yaşıyorsanız iOS tarafından bir güncelleme yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edin. Eğer yeni güncelleme geldiyse bu güncellemeyi cihazınıza yükleyin. Cihazınıza yükleyeceğiniz güncelleme ardından bu sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. Güncelleme alıp almadığınızı kontrol etmek istiyorsanız da aşağıda yer alan adımları takip edin.

İlk olarak Ayarlar alanına girin. Daha sonra Genel, Yazılım güncellemesi seçeneklerini takip edin. Bu alan üzerinden cihazınıza gelen güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Eğer güncelleme geldiyse bu alandan göreceksiniz ve bu güncellemeyi cihazınıza indirin. Güncelleme almanıza rağmen bu sorun devam ediyorsa, cihazınızı Apple yetkili servisine göndermenizi tavsiye ederiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz