Apple markası aslında 2 hafta önce iOS ve iPadOS için ilk beta güncellemesini paylaşmıştı. Yayınlanmış olan ilk betadan hemen sonra ikinci betada yayınlandı. Geliştiriciler için gelen 13.4 güncellemesinin ikinci betasında ise bazı yenilikler dikkatlerden kaçmadı. İşte detaylar…

Önceki güncellemelerden kaynaklı hatalar ve eksikliklerin giderilmesi için geldiğiniz söyleyebiliriz. Daha önceden iPhone modellerde e-posta sıkıntısı ortadan kaldırılmış ve yeni özellikler getirilmiş.

Yeni memojiler geldi.

İlk karşımıza çıktığı andan itibaren çok sevdiğimiz ve popüler olan memojilerin halen güncellendiğini söyleyebiliriz. Kişilerin çok sık kullandığı memojiler konuşmaları daha eğlenceli hale getiriyor. Bunun farkına varan Apple ise güncellemelerde 9 adet yeni memoji ile anomoji eklemiş durumda. Şok olacağınız yüz kalp ve göz yuvarlama ile bıkkınlık hatta parti gibi yeni pozların geldiğini belirtelim.

iOS 13.4 güncellemesinde iPhone NFC yeteneklerini bunan arabaları kilitlemek ve kilidini açmak için CARKET API’si olacağı iddia edilmişti. Ancak Apple bir açıklama yapmadı.

iOS’a özgü olan bir özellik olmasa bile OS 13.4, macOS 10.15.4, TVOS 13.4 ve Xcode 11.4 ile beraber Apple geliştiricilerin evrensel satın alma desteği sunarak uygulamalar oluşturmasına artık olanak sağlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz