Apple nihayet yıllarca bir çok Android cihazında bir şekilde veya moda olan bir özellik olan iOS 13 ve iPadOS’ta çoklu kamera desteğini etkinleştirdi. Bir süredir Mac’lerde de desteklenen bir özellik.

Çoklu kamera desteği yalnızca iPhone XS, XS Max, XR ve en son iPad Pro (iPadOS aracılığıyla) gibi daha yeni cihazlarda kullanılabilir.

Bu cihazlarda gerçekleştirebileceğiniz belirli kombinasyonlar da vardır. İPhone’un arkasındaki normal ve telefoto kamerayı veya normal arka kamera ile selfie kamerayı kullanabilirsiniz. TrueDepth selfie kamerasını kullanmanıza izin verecek kombinasyonlar bile var.

Ve Apple bu yılın üçlü kameralı iPhone’larını bu yılın sonunda tanıttığında, ultra geniş açılı kameraları için çoklu kamera kombinasyonlarını destekleyecekler.

Çoklu kamera aynı anda birden fazla kameradan fotoğraf, video ve ses çekimini destekler. Burada, hangi video çözünürlüklerinde ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların kullanılacağı, saniyede hangi karelerde ve bunların bindirileceği (örneklenecek veya alınmayacağı) ayrıntılı bir dökümü bulunmaktadır.

Apple, geliştiricilerin uygulamalarına özellik eklemesi veya özellikle çoklu kamera çekimi için yenilerini oluşturması için çoklu kamera API’sini iOS 13’ün bir parçası olarak piyasaya sürecektir.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz