İnternet kullanma alışkanlığı ülkemizde yaklaşık en faza 10-15 yıla dayanıyor. Öncesinde var olsa da çok ihtiyaç duyulan önemli merkezlerde bulunuyordu. Yeni nesil bilgisayarların ve telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte artık interneti kullanmayan, sosyal medya hesabı bulunmayan kimse kalmadı nerdeyse. Dolayısıyla artık hepimiz bu büyük ağın bir parçasıyız ve gelişmeleri, yenilikleri takip ediyoruz. Nihayetinde eğlence, iş, zaman geçirme gibi muhtelif sebeplerle bulunuyor olsak dahi bizi etkileyen şeyler olabilir. Hal böyle olunca teknolojik ve bilişimin teknik nitelikleri, iyileştirilmeleri de bizi ilgilendiriyor. Halihazırda hepimiz en azından bir e-posta servisinden şahsi mail oluşturup trafikte yer alıyoruz. Birçok siteye üye olurken e-posta istendiğinden dolayı yine platformlardan veya diğer sebeplerden dolayı kendi adreslerimizden, servis sağlayıcılardan destek almak durumundayız. Uzun zamandır e-posta hesabı kullananlarımız varsa günde en azından birkaç mail ile karşılaşacaktır. Eğer reklam ajansı, spor siteleri, bahis platformları gibi yerlere adresinizi vermişseniz muhtemelen reklam maillerinden şikayet ediyorsunuzdur. Artık durum duyum öyle bir hal aldı ki insanlar bekledikleri önemli gönderileri reklam mesajlarından dolayı göremeyebiliyorlar. Bu tarz durumlarda yapılması gereken şey abonelikleri iptal ettirmek ancak yine de bir şekilde bize ulaşabiliyorlar. Keza düzenli şekilde temizleme işlemini yapıyorsanız da yoğunlukla temiz bir hesabınız olacaktır. iOS işletim sisteminde çoğalan tüm e-postalar için tek seferde nasıl temizlenir sorusunu soruyorsanız sizlere yönelik bir yazı hazırladık.

iOS platformu, diğer mobil işletim sistemlerine nazaran daha tutuk ve hareket alanı dar bir platform. Her ne kadar böyle söylesek de Android’le kıyasladığımızdan dolayı dar diyoruz. Yoksa Apple’ın kendi özgün yapısı içerisinde yapamayacağınız işlev de neredeyse yok denecek kadar az. Ancak güncel yapıda insanları memnun etmenin mümkünatı tüm spesifik isteklerine cevap vermek olunca güvenlik veya telefonun ömrü noktasında size dezavantaj yaratacak şeylere karşı iOS dur deme detayını taşıyor. Uzun vadede baktığımızda cebimizden çıkacak paraları, kaybedecek zamanları düşündüğümüzde geçerli akçe gibi görünüyor. Bazılarımzı her şeyi göze alarak hareket etme derdine de düşünce tercihlerini farklı yollardan yana kullanıyorlar. Bizler de iOS’un kullanıldığı iPhone, iPad ve benzeri cihazları kullananlar adına e-posta hesaplarında sağlıklı temizleme yöntemlerinden birisini anlatacağız. Zira yapacağınız yanlış bir mail silme işlemi bile özel veya iş hayatınızda sizi sıkıntıya sokabilir. Örneğin arkadaşınızdan gelen doğum günü, tatil vesaire bilgilendirme mailini silerseniz sosyal yaşantınızda negatif yansıyacaktır. Ya da hazırlamanız gereken işlerin yer aldığı duyuru mailinin silinmesi de hiç hoşunuza gitmeyecekir ve profesyonel dünyada sizi geride bıracaktır. Peki reklamlarla ve gereksiz maillerle dolan tüm e-postalar iOS platformunda tek seferde nasıl temizlenir?

iOS Tüm E-Postaları Tek Seferde Temizlemek

Elektronik posta kutunuzdaki karmaşıklığı gidermek ve düzenli kullanımı sağlamak adına yapma istediğiniz tüm e-postaları tek seferde temizleme işlemini aşağıdaki adımlardan gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle temizlemeye başlamadan önce önemli bulduğunuz mailleri yeni bir klasöre taşımanız faydalı olacaktır. Diğer türlü gelen kutusundaki tüm e-postaları sileceğimizden kayıp yaşarsınız.

Posta uygulamasını açtıktan sonra temizlenmesini istediğiniz klasöre erişip sağ taraftaki Düzenle yazısına tıklayın.

ios-tum-e-postalar-i-silme

Taşı seçeneğini aktifleştirip herhangi bir e-postayı seçerek Taşı ifadesine basılı tutun. Basılı tutarken de seçtiğiniz e-postanın tikini de kaldırın. Ardından Şimdi Taşı diğmesine basıp ekranda görünen Çöp Kutusu’na basarak temizleme işlemini tamamlayın.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz