Uygulamasında dişli konuşmaların takip edilmesi sorununu ele almak amacıyla, mikro blog sitesi Twitter sitesinde, kullanıcıların tweet konularına yanıt veren herhangi bir kişinin bilgilerini görmesini sağlayacak bir profil önizleme yerleşimi test edildiği bildirildi Tipik olarak, Twitter, konuşmaları otomatik olarak kolayca kesilebilecek şekilde düzenlemez; bu nedenle, tweet dizilerinin takip edilmesi zorlaşır ve kullanıcılar karışıklıkta kaybolma eğilimindedir.

Verge Çarşamba günü , Vergi,  ana beslemenin dışında da çalışacak olan bu özelliğin, Twitter biyoları , takipçi sayıları ve hizmete katıldıklarında da bildirenle ilgili bilgileri göstereceğini söyledi .

Kullanıcılar ayrıca, özellikle kullanıcı profili için uyarlanmış standart paylaşım seçenekleriyle birlikte diğer kullanıcıların tam profiline atlamak için seçenekler elde edebilecekler.

Rapora göre, özelliğin yakında Android kullanıcıları için gelmesi gerektiğini söyledi.

Şirket ayrıca, kullanıcıların zaman çizelgelerini bırakmak zorunda kalmadan başkalarının profillerini kontrol etmelerini sağlayan iOS‘taki özelliği test etme konusunda tweet attı.

Raporda, “Profil önizlemesi gibi bir özellik, kullanıcıların belirli bir konuşmaya odaklanmaya devam etmelerine yardımcı olmak için iyi bir yoldur ve sürekli bir şekilde dolaşmak zorunda kalmadan kimin katıldığı hakkında önemli bilgiler toplar” dedi.

Yakın tarihli bir röportajda , Twitter CEO’su Jack Dorsey , Twitter’ın platformunda dijital konuşma sırasında veya nedeniyle tetiklenen kullanıcıları için zihinsel ve fiziksel tehditleri kısıtlamanın yollarını aradığını belirtti.

Mikro-blog sitesi, uzun tweet ipliklerinin kökenini izleyen bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz