Sony SmartWatch 2, Xperia Z Ultra phabletin arkasından bugün resmi olarak duyuruldu. SmartWatch 2, Android akıllı telefonunuz ile eşleşebilen üçüncü nesil bir akıllı saat.

Yeni tasarımla ve hoş görünen alüminyum güç butonu ile desteklenen bu Android akıllı saat, herhangi bir akıllı telefon ya da tablet ile Bluetooth aracılığı ile iletişim kurabiliyor. Bu sayede SmartWatch 2, metin mesajlarını ve gelen aramaları gösterebiliyor. Ayrıca Facebook ve Twitter güncellemelerini ve takvim girdilerini görüntülemenizi sağlıyor. Bunların yanı sıra akıllı saat, müzik çalar için uzaktan kumanda görevi de görüyor.

Sony, SmartWatch 2 akıllı saatin, öncekinden önemli ölçüde hızlı olduğunu ve aynı zamanda su geçirmez olduğunu iddia ediyor ki bunu da IP57 sertifikası ile kanıtlıyor. SmartWatch 2 akıllı saatin sunduğu ve saatle deneyim için özel olarak tasarlanmış 100’ün üzerinde uygulama mevcut.

Sony Smartwatch 2 photo-2

Alüminyum gövde ve paslanmaz çelik bileklik ile desteklenen SmartWatch 2 akıllı saat, NFC bağlantı özelliği de barındırmakta. Bu da akıllı saatin kolay eşleşmesini, bağlanmasını sağlıyor. Akıllı saati şarj için bir de microUSB girişi bulunduruyor. SmartWatch 2, 1.6 inç ekran ve 220×176 piksel çözünürlük ile karşımıza çıkıyor. Sony bu ekranın, okumak için çok iyi olduğunu ve güneş ışığında harika bir görüntü kalitesi sağladığını söylüyor.

Sony Smartwatch 2 photo-1

SmartWatch akıllı saatin not edilmesi gereken diğer özellikleri Presentation Pal uygulaması ile sunumları uzaktan kontrol edebilen özelliği olması ve ayrıca akıllı kamera uygulaması aracılığıyla uzaktan fotoğraf çekilebilmesi.

Sony SmartWatch 2, bu yıl Eylül ayından itibaren tüm dünyada satışa çıkacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz