iPad 5 isimli sıradaki Apple iPad tablet için çalışmalar son hızla sürüyor. Söz konusu ürünün merakla beklenen özellikleri arasında tabii ki ekran teknolojileri de bulunuyor. Ancak edinilen bilgiler Apple’ın daha çok incelik üzerinde durduğu yönünde.

Apple tarafından içinde bulunduğumuz yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPad 5’in yeni bir ekran teknolojisine yer verilerek daha ince olması üzerinde çalışıyor. iPad Mini ile sağlanan bu başarının iPad 5 ile de yakalanması amaçlanırken %20 daha ince bir ekranın ortaya konması için uğraşılıyor. Bununla birlikte söz konusu incelik yakalanırsa genel ağırlıkta ürünün %25 daha hafif olabileceği de belirtiliyor. Tabii ki aynı zamanda daha ince bir iPad demek bu.

ipad 5 ekran

Bir başka iddiaya göre Apple’ın yeni iPad ile birlikte yeni bir tasarım anlayışına gidebileceği ve ekrana da bunu yansıtabileceği seçenekler bulunuyor. GF2 isimli ekran teknolojisini denediği öne sürülen dev teknoloji şirketinin bunu iPad 5 üzerinde kullanabileceği öne sürülüyor.

 

iPad 5 Çıkış Tarihi

iPad 5 için beklenen çıkış tarihi ise birçok uzmana göre önümüzdeki ekim ya da kasım ayı. Kuşkusuz yeni Apple tablet Retina ekran gibi harikulade bir özelliğe yine sahip olacak fakat daha ince bir ürünle karşılaşmamız da sürpriz olmayacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz