iPad kullanıcılarına yönelik WhatsApp uygulaması geliştirilmeye başlandı. İşte detaylar…

Çok uzun bir zamandır iPad kullanıcıları WhatsApp kullanmak istiyor. Ancak şimdiye dek bir gelişme kaydedilmemişti. Kısa süre önce Facebook’un bir adım attığı ortaya çıkyı.

iPad kullanıcıları için WhatsApp geliyor!

iPad kullanıcıları akıllı telefonlarda yer alan WhatsApp uygulamasını kullanmak istiyor. Whatsapp sizlerinde bildiği gibi hayatımızın bir parçası olan mesajlaşma hizmeti olarak biliniyor. App Store’da sadece iPhone kullanıcıları için gelen bu uygulama iPad kullanıcılarının gereksinimi olarak görüldüğü için, çok fazla eleştiriye neden olmuştu. Çünkü iPad kullanıcıları günlük kullanımlarını yaparken bu uygulamaya erişim sağlayamıyorlardı.

WABetaInfo tarafınca ortaya çıkan bilgiler neticesinde Facebook, iPad kullanıcıları için WhatsApp for iPad adında yeni bir uygulama geliştirmeye başladı. Geliştirilecek olan bu uygulama akıllı telefonlarda yer alan WhatsApp ile aynı olacak ancak ekranı ikiye bölerek geçmiş konuşmalarında daha net görülebileceği belirtildi.

Tek sorun telefon numarası oluyor!

Şimdilik Facebook akıllı telefonlarda doğrulama ve iletişim konusu için iPad kullanıcılarına yönelik numara işlemini çözmeye veya yeni bir işlev arayışı içerisine girmiş durumda.

Facebook telefon numaralarının sonuçta tek bir WP hesabına aktif edildiği için iki farklı cihazda bu işlem gerçekleştirilemiyor. Bu problemin çözümü şuan merak konusu olurken, şirketin ne gibi bir gelişme sunacağı henüz açıklanmadı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz