Nokia, cihazlar ve servisler bölümünün Microsoft’a 7.2 milyar dolara satılmasından yaklaşık yedi ay sonra cihaz işine geri döndü. Bugün Nokia N1 Android tableti duyurdu.

Yeni Nokia N1 Android tablet, iPad Mini’nin tasarımına tıpatıp benziyor. Bu da 7.9 inç ekran boyutuna ve 2048×1536 piksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca tek parça alüminyum da bizi etkileyen bir özellik olarak çıkıyor. Hatta butonların, kameranın ve kulaklık çıkışının yeri dahi aynı.

nokia n1_2

Tüm bunları bir yana koyarsak belki de iPad Mini cihaza göre herkesi şaşırtacak özellikler mevcut Nokia N1 Android tablette. Öncelikle çift taraflı olarak kullanılabilen tip-C USB bağlantısı mevcut.

nokia n1_4

Bu özellik ilginç niteliklerin başlangıcı sadece. Yani Nokia, iPad Mini’ye benzer bir tasarımı oluşturmakla kalmamış aynı zamanda onu geliştirmiş de. Ekran, iPad Mini 3 tablete göre çok daha iyi ve Nokia N1 Android tablet sadece 6.9 mm incelikle 318 gram ağırlığa sahip.

nokia n1_3

Nokia N1 Android tablette görülmeyen fakat iPad Mini cihazda var olan şey ise Ana Sayfa butonu. Bu tablet de doğal alüminyumdan yapılmış ve aynı gri tonda bir renge sahip. Diğer özellikler ise 2.4GHz dört çekirdekli Intel Atom Z3580 işlemci, 2GB RAM ve 32GB depolama alanı şeklinde sıralanıyor. Nokia N1 Android tablet ayrıca 8MP ön kamera ile 5MP arka kameraya sahip. Nokia N1 Android tablet, Android 5.0 Lollipop ile çalışıyor.

İşte Nokia N1 Android tabletin tanıtım videosu:

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz