iPhone 11 modellerinin tanıtımı kısa bir süre önce gerçekleşti. Etkinlikte yeni bir iPad’in kullanıcılara sunulması bekleniliyordu. Beklenen gerçekleşti ve Apple kullanıcılarına 10.7 inç büyük ekrana sahip 7. nesil iPad çıkardı. iPhone 11 serisinin bomba gibi gelmesinden dolayı, serinin gölgesinde kalan cihazdan fazla söz edilmedi. Şimdi ise gözler iPad Pro’ya çevrildi. 11 inç iPad Pro modelinin tanıtılmasının üzerinden bir yıl bile geçmedi.

iPad Pro 2019 modelinin arka kısmında ise üç tane kamera yerini alacak. iPad Pro’nun en dikkat çeken detayı ise üç arka kameraya sahip olması. iPad 11 Pro ile benzer şekilde üçlü kamera sistemi ile gelecek. Sonny Dickson tarafından iPad Pro paylaşımı yapıldı. Ortaya çıkan duruma göre iPad Pro, diğer modellere göre benzer bir arka yüze sahip. Tabletin tek farkı ise iPhone 11 Pro ile aynı kamera bölümü olması.

Bu kameranın çözünürlüğü konusunda şu an için net bir bilgi olmasa da bazı kaynaklar aynı donanımın kullanacağını belirtti. Eğer aynı donanımda olursa 12 Megapiksel f/1.8 diyaframa sahip geniş açılı ana kamera, 12 Megapiksel f/2.0 telefoto ve 12 Megapiksel f/2.4 ultra geniş açılı kameraya sahip olacak. Bu durum da Apple’ın ilk defa bir tabletine üç kamera sunacağını göstermiş oluyor.

iPad Pro 2019 için 2020 yılının Mart ayı gösterildi. Sony Dickson ise Ekim ayını, yani önümüzdeki ayı işaret etti. Şu an için hangi bilginin doğru olup olmadığı bilinmiyor. İlerleyen dönemlerde ortaya çıkan bilgilere göre iPad Pro 2019 hakkında olan bilgileri paylaşacağız. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz