Akıllı cihazlarda ekran görüntüsü almak neredeyse hayatımızın bir parçası olmuştur. Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak çok kolayken iPad’lerde bu durum biraz farklı olabilir. Biz size iPad ve iPad Pro’da nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlatacağız.

İPad'inizde Ekran Çekimi Yapmanın En Son 2 Yolu Air / Mini / Pro

iPad’de Ekran Görüntüsü Alma
iPad’inin hangi model olursa olsun ekran görüntüsü almanın iki yolu vardır. İlk yöntem donanım tuşlarını içerirken diğer yöntem yardımcı dokunuşu içerir. İlk yöntem için donanım tuşlarını kullanacaksınız. Ana Sayfa düğmesi ekranınızın önünde ve ortasında, güç düğmesi ise sağ üst köşede yer alır. Bu iki düğmeye aynı anda basın ve bırakın. Ekran görüntüsü aldığınızı göreceksiniz. Diğer yöntem ise güç düğmesi ve ses düğmesine basmanızdır. Diğer yöntemdeki gibi kolaydır aslında.

Ekran görüntüsü almak için çözümler sadece bunlarla sınırlı değil. Assistive Touch ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunu yapmak için Assistive Touch etkinleştirildikten sonra, cihaz’a girip daha fazla seçeneğine basarak erkan görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntülerini istediğiniz şekilde aldıktan sonra galerinizde görüntüleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz