Sony firmasının kendi yapımı olan PlayStation oyun konsolu için üretmiş olduğu yön kontrol sistemi olan Dualshock, ufuk çizgisine göre eğim açılarını tanımlama, bu sayede tuşlara basmadan elektronik ortamda yönlendirme yapabilen bir oyun koludur.

Oyun kolları zamanla bir hayli talep görmüştür ve üreticiler sürekli kollarını yenileyip geliştirmişlerdir. İnsanlar bu oyun kollarını her cihaza bağlamak isteyip daha keyifli vakit geçirmek istiyor. Şimdilerde ise en çok istenen şey iPad’de PS4 denetleyicisini kullanma. Bunu nasıl yaparız?

PS4 Için Kablosuz Gamepad Denetleyicisi Için Sony Playstation 4 Için PS4  Denetleyici Dualshock 4 Joystick PC Kablosuz Gamepad Bu Kategori. Gamepad -  K.bloggingonthebay.org

-DualShock 4’ünüzün şarjlı olduğundan emin olun, ardından ipad’inizin ayarlar menüsüne gidin ve bluetooth’u seçin.
-Cihazınızın arkasındaki LED yanıp sönmeye başlayana kadar playstation düğmesine ve paylaş düğmesine basılı tutun.
-Kumandanız mevcut cihazlar bölümünde görünecek ve eşleştirebileceksiniz.

Bluetooth Kablosuz Oyun Kolu Için PS4 Denetleyicisi Sony Playstation  Dualshock 4 Titreşim Gamepad Için PS4 PS3

Bu denetleyiciyi cihazınızda temel donanım olarak kullanamazsınız ancak denetleyicileri destekleyen bir oyuna atladığınızda kullanabilme şansınız olacak. Eğer denetleyiciniz birden fazla cihazla eşleştirmek istiyorsanız, birkaç teknik sıkıntıyı halletmeniz gerekecektir. Bunu yaşamamak için öncelikle denetleyicinizin bluetooth ile bağlı olduğundan emin olun. Aynı zamanda konsolunda kapalı olduğundan emin olun. Son olarak denetleyicinizi sıfırlamayı deneyin. Bunları yaptıktan sonra eşleştirmeyi tekrar deneyin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz