Bugün sizlere iki farklı ağ komutu hakkında bilgi vereceğiz. Bunlardan birincisi ipconfig showclassid ile diğeri ipconfig setclassid oluyor. İşte detaylar..

iPconfig Showclassid komutu

Bu komut aslında normal olan bilgisayarlarda görüntülenemiyor. Bu komutun çalışması için DHCP sunucusunun olması şart. Dynamic Host Configuration Protocol ip adresi ataması gerekmektedir. Her bilgisayarda özel oluşturulmuş bir ip havuzu içerisinden rastgele seçilen bir ip adresi verilerek bilgisayarlarınız ip adresi alıyor.

iPconfig showclassid nedir diye soracak olursanız eğer, sınıf tanımlayıcılarını yönetir ve birçok farklı ağ ayarı için yöneticilerin kullandığı bir komuttur. DHCP sunucunda yöneticilerin kullandığı bir komuttur. Bu komut ev kullanıcıları için uygun bir komut değildir.

iPconfig Setclassid nedir?

Bu komut ise showcilassid komutu ile aynı şekilde beraber kullanılan bir komut dizini olarak geliyor. Bu komutunda DHCP sunucularında kullanıldığını belirtelim. Bağdaştırıcı için izin verilen kimlik görüntülerini görmenizi sağlıyor. Dos komutu olan bir komuttur.

Sizlere vermiş olduğumuz ipconfig showclassid ve setclassid komutları hakkında yeterli bir bilgi vermeye çalıştık. Sizlerinde soruları varsa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilir ve en kısa sürede cevap alabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz