Teknoloji ilerledikçe hayatımıza her gün farklı şeyler girmektedir. Bu durum örneklerinden biri de, son dönemlerde USB girişinin Type-C olmasıdır. Ancak Apple tarafından hala Lightning kullanılmaya devam ediliyor. Bu durumdan vazgeçen iPhone, iOS 13 beta sürümü ile beraber Type-C getiriyor.

Kısacası iPhone iOS 13 Beta sürümünde iTunes’a işaret eden kablosunu Lightning değil, USB Type-C olarak karşımıza çıkacağı belirtildi. USB Type-C, iPhone 11 modellerinde yer alması bekleniliyor. Daha doğrusu yapılan açıklamalardan sonra USB Type-C iPhone 11’de yer alma ihtimalini yüksek tutuyor.

Apple tarafından Lightning kullanımından vazgeçilmiş olması büyük şok yaratsa da güncel iPad Pro modellerinde Type-C girişi yerini almıştı. iPad Pro modelinde Type-C girişinin yer alması aslında iPhone’nun Lightning’den vazgeçtiğini gösteriyor.

Apple tarafından üzerinde durulan iPhone 11 modelin, USB Type-C girişine sahip olması beklentisi aynı zamanda güncelleme ile beraber hızlı şarj adaptörüne de sahip olması beklentiyi arttırıyor. Ancak güncel iPhone modellerinde hızlı şarj desteğine sahip olduğu söylenmesine rağmen kutularının içinde hızlı şarj adaptörü yerini almıyordu.

Bu durum da kullanıcıları şaşırtıyor ve beklentileri bazen düşürüyordu. Fakat son dönemlerde yer alan söylentilere göre, yeni iPhone’larda USB Type-C güncellemesi ile beraber hızlı şarj adaptörünün yer alacağı belirtiliyor. Bu konu hakkında net bir bilgi yer almasa da çıkan söylentiler beklentileri oldukça yükseltiyor. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında başka hangi detayların yerini alacağı şimdiden merak konusu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz