Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro, kamera detayları ile kendini belli etti. iPhone 11 serisi tasarım konusunda fazlasıyla eleştiri alsa da 2019 yılında getireceği iPhone modellerinin tasarımı konusunda değişiklikler sunacak. Bazı yenilikler ile karşımıza çıkacak olan Apple, pencil desteği ile geleceğine dair söylentilere de yer veriyor.

iPhone 11 Pro’nun OLED ekrana sahip olan modelleri için Pro adlandırması yapıyor ve iPhone 11 modelinin arka kısmında üç tane kamera yer alıyor. iPhone 11 bu üç kamerada geniş açı, telefoto ve ultra geniş açı olarak sıralandırıyor. Her kamera aynı anda ayrı ve farklı fotoğraflar çekebilecek. iPhone 11 Pro’nun da 3 tane kamerası bulunacaktır. Bu kameralar da aynı anda 3 lensi kullanabilecek. Yani bu üç kamera sayesinde 3 tane fotoğraf çekilecek ve tek karede birleştirilecek.

Arka kısımda yer alan 3 kamera, 3 ayrı fotoğraf çekebilecek ve bu fotoğraflar otomatik olarak birleştirilerek yüksek kaliteli bir fotoğraf ortaya çıkacak. Siz düşük ışıkta fotoğraf çekseniz bile sonuç olarak yüksek kaliteli bir fotoğraf elde edeceksiniz. Kamera konusunda büyük özelliklerle gelecek olan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro, Apple kullanıcılarını şimdiden meraklandırdı.

Apple, iOS 13 ile beraber gelecek olan fotoğraflar uygulaması sayesinde video düzenleme de ekleyecek. Video düzenlemeleri ekleyerek kullanıcılara birçok farklı özellik sunulacak. Normalde video düzenlemelerini video çektikten sonra gerçekleştiririz. Ancak bu özellik sayesinde video düzenlemelerini video çektiğiniz sırada canlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz