iPhone 12’lerde ortaya çıkan ve zamanla 11’lerde de olduğu öğrenilen gövde renginin zamanla solması, giderek birçok kullanıcının can sıkıcı problemlerinden biri oluyor!

Apple, iPhone 11 modellerinin Türkiye fiyatlarını açıkladı - capslock

Geçtiğimiz günlerde bir iPhone 12 kullanıcısının yayınladığı bir görüntü sonrası dev bir sorun haline geldi. Özellikle kırmızı iPhone 12’lerde rastlanan bu durum, kronik bir problem olarak görülüyor. Alüminyum kasa XR, iPhone 11 ve iPhone 12’lerin birçok renginde bu sorunun yaşanması durumunda Apple’ın nasıl bir tutum sergileyeceği ise merak konusu. Bu derece pahalı bir telefonda görülen bu sorun, kullanıcıları hayrete sokuyor.

ArtStation - iPhone XR Red vs iPhone 12 Red, Ali Sayed Ali

Alüminyum kasa olan iPhone 11 ve 12’lerin silikon kılıflar içinde kullanılmasından ötürü bu sorunun ortaya çıktığını savunan kişiler mevcut ancak iPhone 12 için şikayette bulunan bir kullanıcı ”Kasım 2020’de, öncelikli olarak iş amaçlı kullanılacak kırmızı bir iPhone 12 satın aldık. Bu telefon, ilk günden beri şeffaf bir kılıf içinde kullanıldı ve agresif maddelerin bulunduğu herhangi bir “toksik” ortamda kullanılmadı” diye ifadelerde bulundu.

iPhone 12 hangi renklerde gelecek?

Apple daha önce iPhone XR için böyle bir sorunla karşılaşmış ve ”kullanıcı hatası” adı altında dönüş yapmıştı. Ancak yeni iPhone 12 için kullanıcılar Apple’ın aynı tutumu sergilememesini ve yaptıkları hatanın arkasında durup çözüm üretmelerini bekliyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz