Digitimes’in yeni bir raporuna göre , Apple 2020 için iPhone sevkıyat tahminlerini ana tedarik zinciri ortaklarına vermiştir. Bu tahminler, gelecek yılki iPhone serisinin, telefonların yeni tasarımı ve 5G desteği nedeniyle 100 milyondan fazla satılacağını iddia ediyor.

Bu rakamlar, küresel akıllı telefon sevkiyatlarının geçtiğimiz yıl genelindeki yavaşlaması göz önüne alındığında oldukça iyimser. Başvuru için, Apple iPhone 11 serisinin 80 milyon satışını öngördü.

Yeni tahmin gözle görülür derecede daha iyimser, ancak Apple, yeni tasarım ve daha da önemlisi, 5G desteği ile daha fazla tüketicinin yükselmeye istekli olacağından emin. 2020’de, dünya genelinde 5G şebekesindeki kullanılabilirliğin artmasıyla, Apple’ın tahmininin sebepleri olabilir.

Öte yandan, iPhone satışları geçtiğimiz yıllarda durgun seyrediyor, bu nedenle yeni tasarım ve özelliklerin gelecek yıl alıcılara bir artış getirmesi için yeterli olup olmadığı görülüyor.

En yeni söylentilere göre, Apple önümüzdeki yıl 12, 12Pro / 12 Pro Max ve uzun zamandır beklenen SE 2 ile birlikte toplam dört iPhone piyasaya sürecek. Pro modellerinin 120Hz ProMotion OLED ekranlar ve daha küçük çentiklerle geldiğine inanılıyor yukarı İki amiral gemisi modelin de arka tarafta 3D ToF kamera ve A14 Biyonik SoC ve mmWave 5G desteğinin yanında 6GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

Daha uygun fiyatlı iPhone 12‘nin ayrıca 5G bağlantısı ancak 6GHz alt çeşidinin geldiğine inanılıyor. Vanilyalı iPhone 12 aynı zamanda 4GB RAM ile birlikte gelecek ve ToF kamerayı arkaya çekmeyecek. Öte yandan SE 2’nin iPhone 8’in kabuğuna girmesi bekleniyor ancak daha modern bir A13 Biyonik yonga seti ve 3 GB RAM bulunuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz