2020 yılında çıkacak olan iPhone’lar, çentikli olmayacak. Yeni çıkan iPhone cihazlarda, ekranın üst kısmında bulunan kamera ve hoparlör çentikli olduğunu gösterir. Genel olarak tüm cihazların üst kısmında hoparlör ve kamera bulunur. Ancak yeni çıkacak olan iPhone 12’de çentik olmayacak. 2020 yılında çentiği kaldıracak olan Apple, 2021 yılında da tüm iPhone cihazlarda çentiği kaldıracak.

Peki kamera nereye yerleşecek? Firma tarafından cihazlar çentiksiz yapılacak ve kamera ekranın altına yerleştirilecektir. Bu teknolojiyi ilk olarak Apple kullanacaktır. Apple tarafından atılacak olan adım diğer cihazlara da yansıyabilir. Apple bu teknolojiyi çıkardıktan sonra başka firmalar tarafından da bu teknolojinin gelip gelmeyeceği merak konusu.

Çentiğin olmaması, hızlı oturum açmayı sağlayacak ve yüz okuma teknolojisi de gidecek. Face ID dediğimiz yüz okuma teknolojisi çentik geldiği zaman yok olacaktır. Face ID teknolojisi yerine de ekran altı parmak izi sensörü geri gelecektir. 2019 yılının sonlarına doğru tanıtımı olacak iPhone cihazın, küçük yeniliklerle karşımıza çıkması bekleniliyor. Bu durum yeni iPhone cihaz için beklentinizi düşürebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz