iPhone 12 birçok kullanıcı tarafından büyük bir merak ile bekleniliyor. Apple A14 Bionic ile gündemde yerini korumaya devam ediyor. Twitter üzerinden ortaya çıkan görselde bu işlemciye ait olduğu söylentiler arasında yerini alıyor. Bir Twitter kullanıcısı tarafından yayınlanan fotoğrafta yer alan donanım bir RAM bileşeni olduğunu ve aynı zamanda bu bileşenin A14 işlemcisine ait olduğu ortaya çıktı.

Apple hakkında daha önce çeşitli paylaşımlar yapılmıştı, yapılan paylaşımların bazıları doğru çıktı. Eğer ortaya çıkan bilgiler doğru ise görselde olan bileşen nisan ayında üretildiğini açıklayabiliriz. 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bu işlemci batarya ömrü konusunda daha iyi olarak gelecek. iPhone batarya konusunda gelen şikayetler Apple’ı zorluyor. iPhone 12’de bu durumun düzeltildiği bilgisini verebiliriz.


iPhone 12 işlemcisi hakkında elde edilen bilgiler sınırlıdır. Ekran boyutu 5.4 inç ve 6.1 inç olan iPhone 12 modellerine 4 GB RAM özelliği ile donatabilir. İşlemci konusunda TSMC ile ortak projeye imzasını atan Apple, iPhone 12 ailesi 4 farklı model ile karşımıza çıkacak. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz