iPhone 12 Pro’lara “bu sene” geleceği açıklanan Apple ProRaw nedir, raw formatıyla hesaplamalı fotoğrafçılığı nasıl bir araya getirecek? iPhone 12 Pro’nun belki de en çok ilgi çeken kamera özelliklerinden bir tanesi, Apple ProRaw. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’a “bu sene ilerleyen günlerde” gelecek olan işlev, ham fotoğraf düzenleme ile hesaplamalı fotoğrafçılığı bir araya getirecek. Peki, bu ne anlama geliyor ve iPhone 12 Pro sahiplerine tam olarak ne sunacak?

iPhone 12 Pro'yla Birlikte Gelecek Olan Apple ProRaw Nedir, Ne İşe Yarar? -  CHIP Online

Apple ProRaw, ne yeni başlayanları ne de profesyonelleri tam anlamıyla tatmin etmeyen raw formatıyla ilgili bir sorunu çözmeyi amaçlıyor. Raw olarak fotoğraf çekmek bazen tatmin edici olmayan sonuçlar verebiliyor ve ortaya çıkan görüntüler, işlenmiş görüntüler yanında sönük kalabiliyor. Apple ProRaw bu noktada işe başlıyor ve çok çerçeveli resim işleme ve Deep Fusion, Smart HDR gibi hesaplamalı fotoğrafçılığın faydalarını raw’ın derinliği ve esnekliğiyle birleştiriyor.

ProRaw düzenleme işlevi doğrudan Fotoğraflar uygulamasında gerçekleşecek, ancak işlev sadece burada yaşamayacak. Apple, ProRaw düzenlemenin “diğer profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamalarında da” sunulacağını söylüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz