Apple’ın bugün lansmanını gerçekleştireceği iPhone 12 ailesi henüz gün yüzüne çıkmamıştı ki bir Japon şirket, iPhone 12’ye özel geliştirdiği kablosuz şarj cihazını duyurdu. Japon şirketin açıklamasına göre Apple, yeni iPhone’larda özel bir kablosuz şarj mekanizması da kullanacak.

 

iPhone 12 serisi için kablosuz şarj odaklı ilginç mıknatıs detayı - LOGJapon akıllı telefon aksesuarları üreticisi MPOW, iPhone 12 ailesinin tanıtımına saatler kala ‘yeni iPhone’lar’ için geliştirildiğini ifade ettiği mıknatıslı kablosuz şarj cihazını duyurdu. MPOW, söz konusu cihaz için yayınlamış olduğu ürün sayfasında iPhone 12 ismini hiç geçirmese de üründen sürekli olarak ‘yeni iPhone’ olarak bahsediyor.
MPOW, yeni kablosuz şarj cihazının açıklamasında “Bu ürün, yeni iPhone’lardaki şarj konumu ayarlamaya yarayan mıknatıslı kablosuz şarj mekanizmasını destekleyen bir kablosuz şarj cihazıdır.” ifadelerinin kullanıyor. Buradan anladığımız kadarıyla Apple, iPhone 12 modellerinin içine, cihazın kablosuz şarj pedinin doğru noktasına oturtulmasını sağlayacak bir mekanizma yerleştirecek. Ya da çoktan bunu yaptı bile…

Apple’ın oval çerçeve tasarımından iPhone 4/5 benzeri düz çerçevelere geçiş yapacağı söylentilerini doğruluyor. Ayrıca kılıfın, cihazın güç butonunu da kapatıyor olması, iPhone 12’lerde güç butonunda bir parmak izi tarayıcı bulunacağı söylentilerini boşa çıkarıyor ancak tüm bunların hiçbirinin resmi bilgiler olmadığını unutmayalım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz