Apple geçtiğimiz günlerde Apple Event etkinliği ile yeni iPhone ailesini tanıttı. Cihazların tanıtılmasından sonra bugün ise iPhone 12 ve iPhone 12 Pro AnTuTu puanı belli oldu. Aynı işlemciden gücünü alan iki telefonun da elde ettiği skor beklentilerin altında kaldı.

iPhone 12 tanıtım tarihi açıklandı - - En Son Haber

iPhone 12 Ve iPhone 12 Pro AnTuTu Skoru İle Beklentileri Karşılayamadı!
İki cihazın performans testi sonucunu Android tarafıyla kıyaslamadan önce ilk olarak önceki nesille karşılaştırırsak; sadece yüzde 5-6 oranında bir gelişme görüyoruz. A14 Bionic işlemcisi AnTuTu skoruna göre A13 Bionic işlemcisinden performans tarafında çok üstün değil.
iPhone 12 ve iPhone 12 Pro AnTuTu puanı, Android tarafındaki rakipleriyle kıyaslandığında da beklentileri karşılayamıyor. iPhone 12 AnTuTu’dan 564.899 puan alırken, iPhone 12 Pro 572.133 puan aldı.

AnTuTu skoruna dayanarak yapılan Android ve iOS cihazlarının kıyaslamanın çok sağlıklı sonuçlar verdiğini söylemek güç olabilir. Ancak iPhone 12 ve iPhone 12 Pro performans testi sonucunun hayal kırıklığı yaratmasının asıl sebebi bir önceki nesille kıyaslama yapıldığında ortaya çıkan sonuç diyebiliriz. 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemcisi, A13 Bionic ile kıyasladığımızda beklenilen performans artışını karşılayamadı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz