Akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden olan Apple, yaptığı yeni bir girişimle kullanıcılarını sevindirmesini bildi. Geçen aylarda iPhone 5 akıllı telefonlarının tuşlarını değiştirerek iPhone kullanıcılarını memnun eden teknoloji devi, şimdi de daha önemli bir yeniliğe imza attı. Kısa süre içinde tanıtılması beklenen iPhone 6 için çalışmalarının hızını arttıran teknoloji devinin iPhone 5 için böylesine mesai harcaması ve bataryalarının değişiminin sağlanması oldukça hoş karşılandı ve şirkete olan bakış açısında pozitif bir etki yarattı.

Apple, iPhone 5 cihazının bataryasını değiştirecek. 2012 yılında tanıtılan akıllı telefonun bataryalarını değiştirmek için Amerika ve Çin’de değişim programlarını başlattı. 29 Ağustos’ta Türkiye dahil olmak üzere diğer ülkelerde başlatılacak. Bu sayede Türkiye’deki kullanıcılar da iPhone 5 batarya sorunlarını çözmüş olacak.

iphone 5 batarya

iPhone 5 Batarya Sorunu Çözülüyor

Apple, iPhone 5 batarya değişimi için yaptığı duyuruda 2012 Eylül ayı ve 2013 Ocak ayı arasında satılan iPhone 5 telefonlarının bataryalarında sorun olduğunu saptadı. Bu tarihler arasında cihazı satın alanların bataryaları ücretsiz olarak değiştirilecek. Apple’ın kendisinden kaynaklananan bir sorun ücretsiz olarak halletmesi de kullanıcılar tarafından takdir edildi. Satın aldığınız iPhone 5 bataryasının değiştirilip değiştirilmeyeceğini linke tıklayıp iPhone 5 seri numaranızı girerek öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de bulunanan Apple Store şubesine yoğun bir ilgi olduğundan dolayı randevu sistemi kullanılmaya başlandı. Zorlu Center‘da açılan Apple Stora’da sorun yaşayan kullanıcılar alternatif teknik servislere yönlendirildi.

Apple Store bulunmadan önce Türkiye’de bulunan Apple ortağı iş yerlerinden de iPhone 5 bataryası değiştirilebiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz