iPhone 5C, Apple’ın düzenlediği bir etkinlikle tanıtıldı. iPhone 5S’in de tanıtıldığı etkinlikte cihazların sunumu Tim Cook tarafından yapıldı. Bir süredir Apple hayranlarının merakla beklediği bu cihaz yepyeni bir tasarıma sahip. Öyle ki iPhone severler bu tasarımı oldukça eğlenceli ve renkli bulacak.

iPhone 5C Özellikleri

iPhone 5C, daha önce hiç görülmemiş şekilde farklı renklere sahip bir cihaz. Öyle ki yeşil, beyaz, mavi, kırmızı ve sarı renklerde bulabileceksiniz. Daha önce çıkan haberlerde kesin olmayan şekilde aktarıldığı gibi her cihaz kendi renginde bir duvar kâğıdı ile çıkacak. Yeni telefonun hem arka kapağı hem de ön kısmı elde rahat taşınabilecek ve kullanılabilecek şekilde özenle tasarlanmış. Arka kısım sert kaplamalı polikarbonat maddesinden yapılmış. İçi ise yeni bir çelik sıkıştırma yöntemi ile üretilmiş. Bunların yanı sıra Cook, cihaz için yeni tasarlanan kılıfları da gösterdi. Bu kılıfların Apple’ın daha önceki tasarımlarından çok farklı olduğu kullanıcılar tarafından da fark edilecektir.

iphone 5C 2

Etkinlikte tasarımla ilgili şunlar söylendi:

Apple tümüyle yeni bir yapı oluşturarak bu tasarıma ulaştı. Önce bir parça polikarbonat ile başladı ve sonra cihaz içine çelikten bir çerçeve koyduk. Ardından yepyeni bir tasarım yarattık. Cihazın arkasındaki sert kaplama da dahil olmak üzere iPhone 5C kolay bir tutuş ve rahat taşınabilirlik sunuyor.

iPhone 5C – İşlemci, Performans ve Kamera

iPhone 5C’nin donanımına bakıldığında 4 inç Retina ekrana ve önceki iPhone’lardan daha yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip olduğu görülüyor. Ayrıca Apple tarafından tasarlanan bir A6 yonga seti barındırıyor. Kullanıcıları çok hızlı bir performans ile tanıştıracak yeni iPhone 5 konsol düzeyinde grafikler içeriyor. Ayrıca 8 MP iSight kamera ve hibrit IR filtre de telefonun özellikleri arasında. iPhone 5C için Apple’ın bir iddiası da LTE bağlantı gücünün dünya üzerindeki tüm diğer akıllı telefonlarda yer alan LTE bağlantılarından daha iyi olduğu. Yeni cihazda ayrıca Bluetooth 4.0 mevcut.

mavi iPhone 5C

iPhone 5C – Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 5C 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı model şeklinde kullanıcılara sunulacak. iPhone 5C fiyatı 16 GB model için $99, 32 GB model için ise $199 olacak. iPhone 5C Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

iPhone 5C ön sipariş tarihi 13 Eylül. Cihazın satın alınabileceği tarih ise 20 Eylül. iPhone 5C kullanıcılara iOS 7 yüklü olarak gelecek. iOS 7 çıkış tarihi 18 Eylül. iOS 7 ücretsiz olacak. iPhone 4 ve üstü, iPad 2 ve üstü, iPad Mini ve 5.nesil iPod Touch, iOS 7’yi alacak cihazlar arasında.

Apple iPhone 5C Tanıtım Videosu

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz